Kozmetik Jinekoloji

Kozmetik Jinekoloji, en hızlı büyüyen cerrahi prosedürlerimizden biridir. Kadınlar kendilerini mutsuz eden bir şeyi kabul etmek zorunda olmadıklarını giderek daha fazla fark etmektedir. Her gün vajinasıyla mutsuz olan ya da doğum, yaşlanma ya da kilo kaybı gibi doğal değişikliklerden dolayı mutsuz olan kadınlarla tanışıyoruz. Vajinal Yeniden Şekillendirme ve Sıkılaştırma Cerrahisi ve Vajinoplasti olarak da bilinen uzman jinekolojik cerrahımız, genital bölgelerin dış bölgelerinde ve cerrahın bölgeyi sıkılaştırması durumunda içeride ameliyat yapabilirler. Doktorumuz aracılığıyla kadınlar ayrıca, vajinoplasti yardımıyla labia (dudak) ve çevredeki vajinal dokularının görünümünü değiştirebilir, bu da utanç ve rahatsızlığı önemli ölçüde azaltır, estetik görünümün düzelmesini sağlar.

VAGINOPLASTY (Vajinal Sıkılaştırma ve Yeniden Şekillendirme)

Vaginoplasti cerrahisi başta olmak üzere, kozmetik veya estetik jinekoloji, özellikle doğumdan sonra vajinal kasların gevşek ve güçsüz kalmasıyla birlikte, özellikle yeni annelerde giderek daha popüler hale gelmiştir. Bazı kadınlar, cinsel ilişki sırasında duyum eksikliği ve memnuniyetsizlik gibi belirli problemler yaşarlar. Vajinal Sıkılaştırma ve Tadilat prosedürü vajinanın görünüşünü, hislerini ve işlevlerini iyileştirir; Güveninizi ve benlik saygınızı geri yükleme açısından çarpıcı sonuçlar doğurabilir. Vajinoplasti, bir labiaplasti gibi başka bir dizi prosedürün yanında da gerçekleştirilebilir.

LABIAPLASTY (Küçük, büyük dudak operasyonu; genellikle Labial Redüksiyon cerrahisi olarak bilinir)

Labiaplasti vajinanın ağzını saran dudakların iç ve dış tarafındaki labia Minora / Majora’yı yeniden şekillendiren ve azaltan bir cerrahi işlemdir. Kadınlar, Vajinoplasti yardımıyla labia (dudak) ve çevresindeki vajinal dokuların görünümünü değiştirmek için Kozmetik Jinekolojiye doktorumuz aracılığıyla sahip olabilirler. Eğer genital bölgenizden memnun değilseniz veya size utanç veya rahatsızlık veriyorsa, bu cerrahinin kendinize güveninizi yeniden kazanmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görmek için deneyimli doktorumuza danışabilirsiniz.

KLITEROPLASTY (Klitoris başlığı küçültme operasyonu)

Klitoral başlık veya prepus, aşırı stimülasyona karşı korumak için klitorisi doğal olarak örten ve gizleyen dokudur. Bu kılıf, klitorisin açığa çıkmasını sağlayarak cinsel ilişki sırasında doğal olarak geri çekilir. Bununla birlikte, aşırı klitoral başlık sahibi olan bazı kadınlar, fazla doku sınırları uyarımı dolayısıyla rahat ilişkiye giremezler. Klitoral Hoodoplasti, klitorisin daha kolay bir şekilde açığa çıkmasını önleyen fazla dokuyu ortadan kaldırır böylece klitorisin, daha iyi cinsel aktiviteye maruz kalmasını sağlar. Klitoral bölgenizden şikayetiniz bulunuyorsa, doktorumuzla iletişime geçebilirsiniz.