Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kızlık zarı dikimi yarım saat gibi bir süre içerisinde genel anesteziye gerek kalmadan yapılır. Operasyonun uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından gerçekleştirilmesine dikkat etmek gerekir. Aksi halde başarı oranı düşer, enfeksiyon riskleri ortaya çıkar. Kayseri kızlık zarı dikme uzman jinekologlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Geçiçi dikiş yaptıracaklar ilişkiden en fazla 7 gün önce doktora başvurmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminden 1 ay sonra ilişkiye girilebilir. Operasyon sonrasında hafif, lekelenme tarzı kanamaların olması normaldir. Ateş, halsizlik gibi etkiler görüldüğünde vakit kaybetmeden doktora başvurmak gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi Fark Edilir Mi?

Kızlık zarı dikimi özellikle toplumsal baskılardan dolayı daha önceden zarar gören zarı düzeltmek amacıyla uygulanmaktadır. Yapılan işlemin ardından ilişkiye girildiğinde sanki ilk kezmiş gibi kanama olması amaçlanır. Bekaret kaybının perdelenmesi amacıyla uygulanan bu işlemler ne kadar başarılı olmaktadır? Kızlık zarı dikimi fark edilir mi?

Zarın yırtılmasının ardından eğer başarılı bir operasyon gerçekleşmiş ise ister geçici olsun ister kalıcı bu durum erkek arkadaş veya eş tarafından fark edilmez. Bunun yanı sıra kişinin bekaret muayenesine alınması ile geçici kızlık zarı dikimi kolaylıkla fark edilir. Eğer Flep yöntemi ile kalıcı zar dikimi yapıldı ise operasyonun başarısına göre uzman bir jinekolog tarafından dahi fark edilmez. Himenoplasti ile zar düzeltilse de özellikle sık ilişkiye girenlerde vajina sarkmaları ve genişlemeleri eş tarafından fark edilebilir. Bu durumu önlemek amacıyla lazerle vajina daraltma işlemi uygulanabilir.