Kayseri Kürtaj Fiyatları

Kürtaj genellikle istenmeyen gebeliğin sonlandırılması olarak bilinse de rahim duvarından doku alınmasını kapsayan operasyonların gene adıdır. Kürtaj yaptırmayı düşünen kadın veya çiftlerin akıllarındaki soru işaretlerinden biri ise “kürtaj fiyatları ne kadar?”. Gerek toplum baskıları gerekse etik sorunlardan dolayı kürtaj işlemi mümkün olduğunca gizli halledilmeye çalışılmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki diş çekiminden kürtaja bütün tıbbı girişimler işinin ehli uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşılabilir.

Kayseri kürtaj fiyatları hakkında bir fikir bildirmek için öncelikle işlemin tüm detaylarının bilinmesi gerekir. İşlemin yapılacağı şehir, gebeliğin haftası ve kürtajın sebebi fiyat durumunu değiştirebilir. Zorunlu kürtaj bir çeşit tedavi olduğundan dolayı genellikle devlet hastanelerinde ücretsiz olarak uygulanır. İsteğe bağlı kürtaj ise uygulanacak kliniğe göre farklı şekillerde fiyatlandırılır.

İsteğe Bağlı ve Zorunlu Kürtaj

Kürtaj istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması olarak ele alınsa da annenin hayatını tehdit eden gebelikler, gelişimsel bozukluğu bulunan bebekler kürtajı zorunlu hale getirebilir. Çiftlerin isteğine bağlı olarak hiçbir sağlık sakıncası bulunmadan gebeliğin sonlandırılmasına isteğe bağlı kürtaj denir. İsteğe bağlı kürtaj gebeliğin ilk 10 haftası içerisinde gerçekleştirilebilir. Aksi halle hukuki bir suçtur.

Zorunlu kürtaj ise uzman bir hekimin kararı sonucu uygulanır. Gebeliğin devamının oluşturacağı riskler ve ileriki dönemde karşılaşılabilecek problemler doktor tarafından aileye bildirilir. Risklerin fazla olduğu ve bebeğin alınabileceği kararını uzman doktor verebilir. Bu bilgiler ışığında son kararı aile vererek kürtaj işleminin gerçekleştirilmesini talep edebilir.