Kızlık Zarı Dikimi (Himenoplasti)

Kızlık zarı dikimi iki şekilde yapılır. Uzun dönem kızlık zarı dikimi yada ilişkiden hemen önce yani 48 saat önce yapılan kısa dönem (geçici) kızlık zarı dikimi işlemi şeklindedir.

Kızlık zarı muayenesi yada halk arasındaki tabiriyle bekaret muayenesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından yapılır. Kızlık zarı hymen olarak adlandırılırken, kızlık zarı dikimi himenoplasti olarak adlandırılır. Kayseri de Kızlık zarı muayenesinde kadının reşit ve kendi isteğinin olması gerekir.

Kızlık zarı muayenesi  Kayseri

Kızlık zarı muayenesi Kayseri da rapor verilmesi savcının isteği ile adli tıp tarafından verilebilir. Kayseri de Kadın doğum uzmanı kızlık zarı muayene sonucunu sözel olarak bildirebilir. Kayseri  da Kızlık zarı muayenesi halk arasında çatal masa olarak bilinen jinekolojik muayene masasında yapılır. Kızlık zarı muayenesinde kızlık zarını vulvadaki dış dudaklar tarafından kapatılır. Kızlık zarı muayenesinde dış dudaklar gazlı bez ile dışarı doğru çekilir ve kızlık zarı anatomik yapısı net olarak görülür. Bu şekilde Muayene hiçbir şekilde kızlık zarına zarar vermez.

Normal bakire de Kızlık zarı vajen çıkışını çevreleyen anatomik yapıdır. Kızlık zarı Farklı anatomik şekillerde olabilir. Kızlık zarı daire şeklinde vajen girişini çevreleyebilir. Kızlık zarı cribriform yapıda olabilir. Bu yapı delikli bir kızlık zarı yapısıdır. Kızlık zarı perdeli olabilir ve vajen çıkışını ikiye bölebilir. Kızlık zarı muayenesinde öncelikle kızlık zarının anatomik yapısının değerlendirilmesi uygun olur.

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarı muayenesinde öncelikle zarın anatomik yapısı değerlendirilir. Daha sonra zar yapısında çentiklenmeler yada vajen duvarına uzanan yırtıklar saat kadranları tüm yönleri incelenir.saatin 12 kadranı yönünde inceleme yapılır ve zedelenme derecesi incelenir.

Kızlık zarı dikimi Kayseri

Kayseri de Kızlık zarı muayenesinde yırtık tespit edilen yapı önceki haline 10-15 dakikalık bir operasyonla getirilebilir. Kızlık zarı ince damarsal yapılarla beslenir. Yırtılması hafif lekelenme yada daha yoğun bir kanama yaratabilir. Kızlık zarı dikimi sonrası zar ilişkide tekrar yırtılır ve kanamaya neden olur. İşlem iki şekilde yapılır. Uzun dönem kızlık zarı dikimi yada ilişkiden hemen önce yani 48 saat önce yapılan kısa dönem kızlık zarı dikimi işlemi şeklindedir.

Kayseri Kızlık zarı dikimi fiyatı 2019

Kayseri kızlık zarı dikimi fiyatı 2019 farklı kliniklerde  işlemin niteliğine göre fiyatlandırılmaktadır. İşlemin ofis yada ameliyathane şartlarında yapılmasına göre fiyat değişebilir. Işlem lokal uyşturma yada sedasyon anestezisi altında yapılabilir. Anestezi çeşidi de fiyatı belirleyen bir unsurdur. İşlem eriyen iplerle yapılır. Uzun dönem kızlık zarı dikiminde 4-6 hafta arasında iyileşme olur. Bu dönemde enfeksiyon riski açısından havuza girilmesi önerilmez.

Esnek kızlık zarı ne demektir?

Kızlık zarı  bazen ortasındaki boşluk ilişkiye izin verecek şekilde geniş olabilir. İlişkide zar yapı vajen içine doğru esner ve kanama yada lekelenme olmaz. Her yüz kadından onbeşinde bu durum gözlenebilir. Zarda yırtılma olmaz ama muayenede geniş açıklık görülebilir. Bu durum anatomik bakire yapısına ragmen ilişkiye izin veren zar yapısı olarak bildirilir.

Kızlık zarım yırtıldımı?

Bu sorunun cevabı ancak jinekolojik muayene sonrasında verilebilir. Ilişkide erkek cinsel organı vajene giriş yaparsa vajen girişindeki kızlık zarı bir doku katlantısı olarak yırtılır. Bir miktar kanama ve lekelenme  görülür. %15 olasılıkla zar esnektir ve yırtılmaz. Kızlık zarı esnek olduğunda vajen içine doğru açılır. Kızlık zarı muayenesini kişi kendi başına yapamaz.

Mastürbasyon yapmak kızlık zarına zarar verirmi?

Parmakla klitoris bölgesine dışardan dokunuşlar kızlık zarına zarar vermez, buna karşın parmak yada mastürbasyonda kullanılan alet vajen içine ittirilirse kızlık zarı yırtılabilir

Kızlık zarı bozulma belirtileri nedir?

İlişki yada masturbasyon sonucu yada kaza sonucu vajen girişinden kanama ve lekelenme kızlık zarının yırtılması belirtisi olabilir.Jinekolojik muayene ile kontrol edilmeli.

Kızlık zarı kanaması ne kadar olur?

Kızlık zarı kanaması sıklıkla hafif lekelenme şeklinde, bir kaç damla olacaktır. Nadiren eşlik eden vajinal yırtık olursa kanama durmaz. Tıbbi müdahale gerektirir.

Kızlık zarı nerededir?

Kızlık zarı vajen girişinin 1-2 cm derinindedir ve 1-2mm kalınlığındadır. Kılcal damarlarla beslenen bir doku halindedir.

Kızlık zarı yırtılırken acı olurmu?

İlk ilişki sırasında kayganlaştırıcı vajinal salgının ön sevişme ile ortaya çıkması ve erkek cinsel organı girişinde yavaş hareket edilmesi zarın yırtılması olayının hafif bir sızlama ve lekelenme şeklinde yaşanmasını sağlar.

Anal yada oral ilişki ile kızlık zarı bozulurmu?

Anal yada oral ilşki ile kızlık zarı bozulmaz. Ama vajen girişine elle yada cinsel organla fazla bası uygulanırsa kızlık zarı zedelenebilir.

Kızlık zarı yarası kaç günde iyileşir?

Kızlık zarı yırtığı 1-2 hafta içinde tamamen iyileşir. Hatta ne zaman yırtıldığı bile anlaşılamaz.

Kızlık zarı dikilmesi sonrası dikkat edilmesi gerekenler?

Kızlık zarı dikiminden sonra 4-6 hafta havuza girilmemeli, tuvalet temizliğinde hijyenik davranılmalı, vajene herhangi bir tampon yada parmak sokulmamalıdır.

Kızlık zarı dikimi ne kadar dayanır?

Uzun dönem kızlık zarı dikimi yapıldıysa bunun süresi yoktur. Kısa dönemli kızlık zarı dikimi yapıldıysa bunun süresi 3-4 gündür, bu nedenle ilişkiden 48 saat önce yapılmalıdır. Süre sıkıntısı nedeniyle genelde uzun dönemlik uygulama tercih edilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası pansumana gerek varmı?

Kızlık zarı dikimi sonrası pansumana gerek yoktur.

Kızlık Zarı Dikimi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Kızlık zarı dikimi oldukça çatışmalı konulardan biridir. Özellikle bazı doktorlar bu tarz işlemleri uygulamamaktadır. Özellikle devlet hastanelerinde kızlık zarı diktirme benzeri işlemlerin uygulanması çok nadirdir. Kayseri kızlık zarı dikimi özel kliniklerde yapılmaktadır. Operasyonun başarısı ve kişinin sağlığının korunması açısından işlemi yapacak doktorun uzman ve tecrübeli olması gerekir. Güven duyulmayan kliniklere sağlık emanet edilmemelidir. Hijyen koşullarının sağlanmadığı ortamlarda gerçekleştirilen tüm tıbbi müdahalelerin başta enfeksiyon olmak üzere birçok komplikasyonu vardır. Peki kızlık zarı dikimi için hangi doktora gidilir?

Kızlık zarı dikimi başlıca jinekoloji branşının ilgi alanına girmektedir. Bölgenin anatomik yapısına ve özelliklerine hakim olan jinekologlar işlemi kısa süre içerisinde başarı oranı yüksek bir şekilde halleder. Bunun yanı sıra bu konu plastik cerrahisi alanına da girmektedir. Zar dikimi ile birlikte estetik müdahalelerin de yapılması gerektiği durumlarda plastik cerrahlar tercih edilebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Kızlık zarı dikimi fiyatı yaşanılan şehirden tutun da operasyonun gerçekleşeceği hastaneye kadar birçok farklı etkene bağlı olarak değişmektedir. Genellikle en basit ve ucuz olan geçici zar dikimidir. Kalıcı dikimin fiyatı daha yüksektir. Bunun yanı sıra fazla ilişki yaşayanlarda vajina genişlemelerini azalmak amacıyla estetik uygulamalar yapılır. Bu durum fiyatı daha da artırmaktadır. Daha detaylı bilgiye klinik ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.