Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri Nelerdir ? 

Kızlık zarı dikimi son yıllarda sıkça başvurulan ve başarılı sonuçlar alınan bir yöntemdir. Kısa süreli ve basit yöntemler ile kızlık zarı dikimi olarak bilinen himenoplasti gerçekleştirilir. Her ne kadar basit bir tedavi olsa da işlemin uzman jinekologlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Kayseri kızlık zarı dikimi uzman doktorlar tarafından 20 dakika gibi bir süre içerisinde gerçekleştirilir.

Kişinin doktora gelme amacı tedavinin çeşidini belirler. Kızlık zarı dikimi çeşitleri

  • Geçici (kısa süreli)
  • Kalıcı (uzun süreli)

olarak ikiye ayrılır. Geçici kızlık zarı dikimi genellikle evlilikten veya kanama olması istenilen ilişkiden birkaç gün önce yaptırılır. Daha uzun süreler geçmesi durumunda kanama olmayabilir. Kalıcı dikim ise aylar hatta yıllar geçse de ilk ilişki sırasında kanama olmasına sebep olur.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Kızlık zarı dikimi acısızdır. Genel anesteziye gerek kalmadan bölgesel uyuşturma ile gerçekleştirilir. Enfeksiyon ihtimali dışında pek fazla komplikasyonu yoktur. “Kızlık zarı nasıl dikilir?” sorusunun cevabı ise tedavinin çeşidine bağlıdır. Tedavide başlıca mikrocerrahi ve fleb yöntemi kullanılır.

Mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi yırtılan zardan arta kalan parçalar ince ipler birbirine tutturulması ile olur. Bu sayede ilişki sonrasında kanama gerçekleşir. Dikiş ipleri dışardan belli olmaz. Flep yöntemi ise daha farklıdır. Vajina duvarından perde şeklinde doku ayrılır ve karsı tarafa dikilir. Bu sayede yeni bir zar oluşturulmuş olur. Daha uzun süreli bir yöntemdir.